Fri fragt
- På ordrer over 799 DKK
Bestil inden kl. 14.00
- Alle hverdage
Frunk Ford Explorer
Frunk Ford ExplorerFrunk Ford ExplorerFrunk Ford Explorer

Frunk Ford Explorer

Varenummer: FExpl
Ikke på lager
Leveringstid: 10-15 dage
2099,00 kr
Antal
  • Beskrivelse

Frunk Ford Explorer - ekstra opbevaring i elbilens front

Skab ekstra og praktisk opbevaringsplads i din Ford Explorer med en skræddersyet frunk (front trunk). Denne løsning udnytter pladsen i motorrummet og giver dig et sikkert sted til ladekabler, adaptere, biltilbehør eller nødudstyr, så du holder bagagerummet frit til det vigtigste.

Frunken har et opbevaringsvolumen på ca. 51 liter og er fremstillet af brandhæmmende ABS-V0 plast. Materialet er kendt for sin høje styrke, ridsebestandige silkmatte overflade og fremragende brandhæmmende egenskaber. Alle skruer og beslag er udført i rustfrit stål for maksimal holdbarhed.

Frunken leveres færdigsamlet (ikke som byggesæt) og monteres nemt ved hjælp af den medfølgende flersprogede installationsvejledning.

Produktdetaljer:

  • Passer til alle Ford Explorer-modeller fra marts 2024 og frem (Style, Select, Premium, RWD og AWD)

  • Volumen: ca. 51 liter

  • Mål: ca. 98 × 48 × 29 cm (L × B × H)

  • Vægt: ca. 2,3 kg

  • Maks. belastning: 10 kg

  • Fremstillet i ABS-V0 plast - brandhæmmende og slagfast

  • Inkluderer opbevaringsnet med mellemrum til sikker organisering

Ekstra tilbehør (kan tilkøbes):

  • Stor frunk-taske (52 × 13 × 20 cm) – perfekt til fx advarselstrekant, donkraft eller kabler

  • Lille frunk-taske (28 × 13 × 28 cm) – ideel til nødoplader, adaptere og småting

Frunken giver et rent, organiseret og funktionelt udtryk i motorrummet. Frunken er en praktisk opgradering til enhver Explorer-ejer.

Tilmeld nyhedsbrev
Landberg.dk
Til toppen